czwartek, 8 sierpnia 2013

Focus on designers: Balmain

Dzisiaj kolejny post z cyklu moi ulubieni projektanci. Panie i Panowie, przedstawiam.. Balmain! Tym razem dom mody prezentujący swoje kolekcje na tygodniach mody w Paryżu. Założony przez Pierre'a Balmain. Obecnie stery zaś trzyma Olivier Rousteing. Za co ich kocham? Za ten określony, rock'n'rollowy styl. Włączasz fashiontv, leci pokaz mody i nie widząc jeszcze napisów końcowych, potrafisz bezbłędnie określić, że to Balmain. No i nie było jeszcze kolekcji, w której bym się nie zakochała. Na posiadanie chociaż jednej oryginalnej rzeczy tego domu mody nie mam co liczyć - ceny na net-a-porter.com za zwykły top zaczynają się od 565 euro a kończą na nawet i kilkunastu tysiącach za sukienkę, ale od czego są marzenia? :)


Kolekcja na lato 2013 była inspirowana Ameryką Łacińską, a ściślej Kubą. Głównymi punktami odniesienia były biało-czarne posadzki kafelkowe oraz wiklinowe krzesła, które Olivier 'przeniósł' na tkaniny, w postaci charakterystycznych printów oraz elementów tworzących sukienki - rafii, czyli specjalnego włókna otrzymywanego z liści różnych palm. Kolekcja niezwykle ostra, seksowna, elementy typowo męskie - żakiety i płaszcze 'za szerokie' w ramionach i męski krój spodni z podwyższonym stanem - uwielbiam to!


A tutaj zdjęcia z wcześniejszych kolekcji:

Ponownie miałam spory problem z wyborem najlepszych looków. :)Ciekawe muzyczne klimaty. Charlotte Gainsbourg, znana dobrze w świecie kina francuskiego, jest również piosenkarką. Gatunek określany jako pop, ale jest to pop w trochę innym wydaniu niż to, z jakim kojarzy nam się owo słowo. Cała płyta IRM jest godna polecenia, ja wybrałam akurat ten utwór. Warto dodać, że producentem albumu był Beck, co daje się łatwo zauważyć już po pierwszym utworze, którym jest właśnie Master's Hands.


0 comments:

Prześlij komentarz

Follow

Follow on Bloglovin

Who am I?

Moje zdjęcie
Agnieszka, 19 year old student and blogger from Poland
Obsługiwane przez usługę Blogger.